A következő címkéjű bejegyzések mutatása: bringa. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: bringa. Összes bejegyzés megjelenítése

2011. március 29., kedd

Volt, nincs.

Ellopták a bringámat.

Ma semmi nem történt, tanultam. Kicsit kevesebbet, mint terveztem, de azért haladgattam, du egy órácskára kimentem síelni, este pedig elmentünk Dagmar szülinapját megünnepelni a Hevimestába. Nem volt rossz, sokan voltunk, pár sráccal beszélgettünk politikáról, ilyesmiről, érdekes volt. Illetve fellépett 3 srác, akik eljátszottak 3 számot, pár akkordos alter rock valamit, de mondtam, hogy ha a jövőben kell énekes, szóljanak. Ahhoz képest h. 3 hónapja ismerik egymást, egész ügyesek voltak.

Na és mikor akartam hazajönni, észrevettem, hogy... hogy nincs meg a bringám. Pedig lezártam, de ellopták. Nem tudom hogy hívják azokat a fém merevítőket amik a kerékben vannak, ahhoz lakatoltam oda a bringatárolót, valszínű eltörték a merevítőt, és úgy lopták el. Valami mást kellett volna lelakatolni. Vagy még inkább máshová leparkolni a bringát. Nem szeretem a belvárosban klub elé, túl nyilvánvaló. Ha meg eldugod akkor meg lehet annyira nem szembetűnő, de ha véletlen valaki rátalál, könnyebb észrevétlenül elvinni. Szóval nem tudom mit csináljak. Van még buszkártyám(épp nem volt nálam...)buszozhatok... de nem akarok. De lehet fogok. Most nem akarok havonta bringát venni. Így is vészesen fogy a pénzem, brutális repül ki a kezeim közül. Holnap elmegyek az Alppi storeba, ha látok valami bringát... bármilyen vacakot 20 eurónál olcsóbbért, elviszem. Azt hiszem. Pedig már kezdtem megkedvelni az enyémet.

Basszus!



UPDATE:

Ez most nem ide tartozik, de ránéztem a statisztikákra, egész hihetetlen, de tegnap 170 olvasása volt a blognak. A forgalmat javarészt a gúgl intézte, valahogy a régi közvéleménykutatást kidobta sok embernek, vagy én nem tudom, minden esetre ez a blog történetében rekord, köszönöm mindenkinek. Amúgy az elmúlt hónapban a napi átlag 20 és 50 olvasás/oldalbetöltés közt van. Ja, és köszönöm Hászinak a vicces keresési szót amivel a blogra talált... :D

2011. március 5., szombat

I want to ride my...

...bicycle! :) Avagy vettem egy bringát. Miért is ne? Itt a tavasz, és míg egy havi buszbérlet 40 euró, ezt a bringád 45 euórért meg tudtam venni. Járt hozzá lámpa, lakat, pumpa... van itt minden.

Csak hát hmm. A többiek még drágábbért vettek bringát, 50-60 eurókért, illetve lehet venni az Alppis store nevű 2nd hand boltban 12 euróért is nagyon rosszat. Hát nem vagyok benne biztos, hogy nem lettem-e átvágva, és ez nem olyan, mondjuk megbízok a srácban aki eladta, jó fej volt, csak nem. De azért ez nem egy Scwinn Csepel. Egyrészt kontrás, amire azt mondod, hogy hmm. De a finneknél ez még divat. Másrészt nem váltós, ami már igencsak hmm, de még ezt is megindokolod, hogy itt nincsenek hegyek... De a harmadik a legfájóbb, olyan 8-as van a kerekekben, hogy ihajj. Nem lehet a bringával egyenesen menni, folyton korrigálhtasz. Jó, hát majd megszokom. Amúgy az előző tulaj kb. Godzilla lehetett, olyan magasan volt a nyereg, hogy a lábam nem bírtam átemelni. Nem hogy felülni rá. Szóval van egy bringám.- Remélem nem lopták még el. Ennek ellenére veszek egy 40 alkalmas buszbérletet, hébe-hóba szükség lehet majd rá. Remélhetőleg inkább csak hébe, mint hóba.

Tegnap elmentem síelni Eglével. Jó volt, két és fél óra síelés, nagyon élveztem, jó messze elmentünk, még a helyi szemétdombot is megtaláltuk. Ez a sífutás egy igen kellemes dolog, a táj gyönyörű, és olyan felfedezés jellege van az egésznek, roppant mód élvezem. Ma is elmegyek, igaz ma egyedül. Amúgy Egle egy litván lány, ő azért már elég profi a sífutásban, állítása szerint Litvánia nagyon hasonlít Finnországra. Elhiszem.

Ebédnél hosszú hetek után újra összefutottam Kaisával, kummi studentemmel. Új haja van, megdicsértem, noha szerintem sokkal rosszabb, mint a korábbi, de a lányok szeretik ha megdicsérik az új frizurát. Vele, Carlossal, Alexanderrel, és Michaellel beszélgettünk ebédeltünk együtt. A téma az egyes országokban a születéskor várható átlagos élettartam, meg az öngyilkosság volt. Vidám kis ebéd mi? Mondjuk az azért igen durva, hogy Spoban, Ausztriában jelentősen magasabb a várható élettartam, mint nálunk, hát hmm. Széll Kálmánnak ezt kellene megreformálni. :S Amúgy semmi érdekes, izgalmas nem történt. Este volt buli a koliban, de igen antiszoc vagyok. Nem tudom miért. Valahogy eddig tudtam tettetni a világi Marcit, aki minden partyban mókásan jópofizik, és most előtört a valódi én, aki inkább otthon ül egyedül a szobájában, és néz valami filmet. Vagy tanul. Tegnap meglestem az Anvil, és a Lemmy filmeket, egész jók. Bár a Lemmy először nem tetszett. Ma a Spinal Tap jön. Tegnap valami spanyol srác búcsúbulija volt, de hát én nem is ismerem a gyereket, eddig a létezéséről sem tudtam. Akkor most mihez kezdjek, menjek oda búcsúzkodni? Lenéztem, de kevés volt az ismerős, hagytam a francba. Ma is lesz valami, egy olasz srác szülinapja, de hát őt sem ismerem. Edgár mondjuk akar menni, majd lehet, hogy "odarakódom".

Alternatívaként ma Kalmah koncert van a városban. Sajnálok rá 10 eurót, akkor is ha híres death metal együttes, nem valószínű, hogy megyek. De majd még elválik.